Tegneserier i tysken

Deretter får de utdelt den faktiske teksten. Da er jobben å oversette, og det er vanskelig. Men hovedinnholdet, det får de tak i, og så kan man variere over i hvor stor grad elevene skal klare å skjønne detaljene i teksten.
Tredje ledd er så selvsagt å sammenligne. Få noen elever til å lese opp sin egen eller noen andres serie. Hva har vedkommende tenkt ut i fra? Har noen truffet med tema? Hvorfor/hvorfor ikke?
Deretter kommer den kreative delen. Tegneserien handler om vampyrer, og dermed er det nå elevenes tur til å lage tegneserier om vampyrer. Innenfor dette kan de gjøre hva de vil: De kan skrive videre på den de har lest, lage en ny med utgangspunkt i Simpsons, eller de kan gjøre noe helt annet. Så lenge det handler om vampyrer er alt greit.
Kommentarer
I staden driv eg ein liten butikk og nettbutikk :-)